OSAdníci - nielen o trampingu

Panaqove trampské recepty
Publikované: Piatok, 25.01. 2008 - 10:57:06
Vec: Rady a návody


ŠpekáčkaKamarát Panaq nám umožnil prístup k inak veľmi prísne stráženým receptúram z jeho trampského ešusu (a čo je neuveriteľné, pre OSAdníkov úplne, úplne FREE!!!). Nám nezostáva už nič iné, len Vám popriať hladnými kamarátmi nerušenú DOBRÚ CHUŤ!!!

Opekaná špekáčka na ohni zasratá od popola

Špekáčku napichneme na palicu a začneme opekať. Opekáme dovtedy, až kým nie je opečená do chrumkava, prípadne dovtedy, kým nám nespadne do pahreby. Ak nám spadla do pahreby, snažíme sa ju vytiahnuť. Takto zasratou špekáčkou od popola pohrdneme a dáme si paštékový chleba. Ak však máme stále chuť na opekanú špekáčku, tak postup opakujeme, až pokiaľ nám nepríde chuť na paštékový chleba. Podobne pripravujeme aj opekanú slaninu zasratú od popola.


Super rýchla sáčková polievka, bez vody, trampská


Odkrojíme si krajec chleba. Krajec nie je podmienkou, môže byť aj lunt, trhanec či iný tvar chleba. Otvoríme "pytlík" s polievkou (najlepšia je guľášová) a obsah sáčku vysypeme na chleba, pričom sa ničomu nečudujeme a sypeme podľa chuti množstvo polievky. Keď je chleba posypaný, začneme jesť. Je to rýchle a strašne po tom smädí. Ako aperitív odporúčam 14 pív prekladaných tvrdým alkoholom.

Káva kamaráta trampa


Takúto kávu si nevaríme. Ak vstaneme prvý, počkáme až si kamarát kávu uvarí sám a túto mu vypijeme. Ak sladíme, je treba počkať až si ju kamarát osladí. Ak sa Vám dostane do rúk káva neosladená a vy sladíte, tak ju vylejeme do lesa a počkáme až si nejaký kamarát uvarí a osladí.

Rakayov červený strik veľký


Do pollitrového pohára z celej duše nalejeme celé štyri deci čistého vína a necelé deci koly . Ak kolu nedáme nevadí. Pijeme glgavo.


Opekané zemiaky v pahrebe


Zemiaky v pahrebe opekáme nie vtedy, keď si na ne spomenieme, ale hlavne v tedy, keď ich máme vôbec zo sebou, čo by som sa divil, keby ich niekto mal. Ak však ich náhodou niekto má a sú jedlé, tak ich hodíme do pahreby a to je všetko. Nevyberáme, necháme ich zhorieť. Podľa trampského receptu sa totiž zemiaky z pahreby nikdy nevyberali.

 
"Spocený salám" z ruksaku


"Spocený salám" nepripravujeme my, ale salám sa pripraví sám. Najvhodnejší je vákuovo balený a výhodou je, ak je v tom ruksaku zabudnutý z predchádzajúcej akcie (min. týždeň dozadu). Jeme ho len v prípade, že netušíme, že ho niekdo našiel a načal... Ak sa to dozvieme po konzumácii, je treba okmžite vypiť pol litra tvrdého alkoholu. Dobrú chuť...

"Odstaté" varené víno

 Čo potrebujeme:

- Vstávať prvý, netušiť čo sme včera robili a pili, mať hrozný smäd.

- Toto všetko pomiešame .....

Odstaté varené víno pijeme v nedeľu ráno, ak vôbec nejaké zostalo, a to v domienke, že niekto v noci navaril čaj. To, že je to varené víno zo soboty, sa dozvieme až v tedy, keď sa niekto spýta : "To kerý k...t vyslopal to víno"...

Palova limonáda

Tento nápoj býva obyčajne vysoko kvalitný, je vyrobený z tých najlepších vybraných surovín a je prudko nealkoholický. Ak máte chuť dať si čo len dúšok tak zabudnite, Palo nedá nikomu... A tak keď už nie je čím zapiť poldeci, tak na drzáka, s pivom, alebo bez, len tak...

Na zdravie!

Prevzaté z originálu na: http://www.panaq.estranky.sk Tento článok si môžete prečítať na webe OSAdníci - nielen o trampingu
http://osadnici.com

Tento článok nájdete na adrese:
http://osadnici.com/modules.php?name=News&file=article&sid=168